Krasnalowy Korowód Nadziei

Krasnalowy Korowód Nadziei przeszedł ulicami Wrocławia, by pomóc dzieciom chorym na raka. My też tam byliśmy!

            

7 września kilkuset barwnych przebierańców, mażoretki, orkiestra policyjna, jeźdźcy konni i wielu przyjaciół Kliniki Przylądek Nadziei przeszło ulicami miasta. To  już VIII Korowód Nadziei – radosne wydarzenie, którego celami są  promowanie niesienia pomocy małym pacjentom Kliniki Przylądek Nadziei oraz zbiórka funduszy na rozwój tego wspaniałego miejsca

W korowodzie paradowały w pięknym szyku konie z Sekcji Konnej Straży Miejskiej,  grała Orkiestra Reprezentacyjna Policji we Wrocławiu, jechały dorożki i szły rzesze  przyjaciół Fundacji. Na Rynku odbyły się kwesty, koncerty oraz liczne występy i atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczny Korowód Nadziei wzbogacony został o Program Profilaktyczny, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei  bezpłatnie badali dzieci i młodzież.  Od godziny 12.00 na wrocławskim Rynku dostępny był krwiobus, dentobus, a także stoisko DKMS i Warsaw Genomics. Chętne osoby  mogły oddawać krew lub zarejestrować się w bazie dawców szpiku, czy  umówić się na badania genetyczne. Dzieci do 18 roku życia miały okazję bezpłatnie skorzystać z usług stomatologa.

Kolejnym z elementów Korowodu była wielka Bitwa Muzyczna, którą Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” organizuje wspólnie z Hard Rock Cafe Wrocław. Bitwa rozegrała się na scenie w Rynku wrocławskim. Ośmiu wykonawców muzycznych miało okazję zaprezentować swoje autorskie utwory na zasadzie pojedynku. I najważniejsze po każdym pojedynku proszono wszystkich fanów na Wielką Wagę Przeznaczenia. To ona decydowała, kto przejdzie do kolejnej rundy! Liczył się każdy kilogram fana!

W tym roku swe siły złączyły Przylądek Nadziei z Wrocławskim Festiwalem Krasnoludków. Krasnale dołączyły   do Korowodu, a na scenie w Rynku pokazano bajkę pt. „Olbrzym, czyli skąd się biorą legendy”. Wisienką na torcie był koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który wystąpił z programem „Ważne Piosenki”.

My byliśmy na korowodzie już czwarty raz. Wielkie podziękowania należą się naszym wolontariuszkom: Karolinie, Aleksandrze, Katarzynie, Paulinie oraz Wiktorii, które były świętować podsumowanie swej całorocznej  pracy.

Dziękujmy za wielkie i gorące serce okazywane podczas realizacji różnych zadań dzieciakom z Przylądka Nadziei.  Doceniamy to!

                                                                                                                                   

                                                                                                                                              J. Krukowska- Zdanowicz

                                                                                                                                              E. Wawrzyniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.