Rehabilitacja w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu

Od września 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu prowadzone są zajęcia z rehabilitacji ruchowej. Celem fizykoterapii jest poprawa sprawności fizycznej oraz w jak najwyższym stopniu usamodzielnienie uczniów. Terapią objęte są dzieci ze schorzeniami o podłożu neurologicznym i ortopedycznym. Zajęcia mają charakter indywidualny. W trakcie współpracy z wychowankami wykorzystuje się metody terapeutyczne, diagnozując i dopasowując terapię do indywidualnych potrzeb.

Zajęcia pozwalają przywrócić dzieciom sprawność fizyczną i psychiczną, a także branie czynnego udziału w życiu społecznym Ośrodka.