Światowy Dzień Mycia Rąk

Co roku, 15 października, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyli się również wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Cele tego przedsięwzięcia to promowanie prostej czynności mycia rąk i uświadamianie kluczowej roli, jaką odgrywa  w ochronie zdrowia i życia,  propagowanie regularnego i prawidłowego wykonywania czynności higienicznych i zachęcanie wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

Podczas zajęć edukacyjnych, które przygotowały pp. Anna Gustaw, Marta Białobrzewska oraz  Katarzyna Kasprzak  – Trzcińska – przypomniane zostało, jak ważnym nawykiem jest codzienne mycie rąk. Wychowankowie poznali także kolejne etapy mycia rąk, prawidłową technikę, przypomniano też, kiedy i w jakich sytuacjach należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Następnie w łazience dzieci i młodzież prezentowali, jak poprawnie potrafią umyć ręce. Na koniec zajęć wspólnie przygotowaliśmy plakat promujący ten ważny dzień.

Dziękujemy pani Marii Cymbaliście – pielęgniarce szkolnej – za pomoc w przeprowadzeniu zajęć oraz dzielenie się wiedzą z uczniami na temat profilaktyki czynności higienicznych.

 

                                                                                                                          Marta Białobrzewska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.