Studentka z Filipin z wizytą w SOSW w Wąsoszu

W czwartek, 17 października, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu przybył wyjątkowy gość, Jaye Mayor.

Pochodząca z Filipin studentka, przybyła do Polski jako wolonariuszka w celu nauczania języka angielskiego w szkołach średnich. Wycieczka do Europy była prezentem od rodziców za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w szkole średniej.

Korzystając z okazji, że w czasie swojego pobytu gościła w rodzinie w Wąsoszu, została zaproszona na spotkanie z uczniami SOSW w Wąsoszu. Jaye opowiedziała o swoim wyjątkowym kraju, o rodzicach pochodzących z różnych państw (matka z Chin, ojciec z Hiszpanii) oraz o tradycjach związanych ze świętami, nauką i kulturze azjatyckiej.

Wszystko to okraszone zostało pokazem multimedialnym. Ponadto wyjątkowy gość przygotował tradycyjny specjał pochodzący z Filipin – sałatkę z mango i awokado, którą zebrani mogli skosztować. W czasie pobytu nie zabrakło miłego akcentu ze strony studentki, która zaprosiła do wspólnej zabawy najmłodszych uczniów.  Podczas rozmów padały pytania o jej ulubione polskie potrawy oraz o miejsca w Polsce, które zdążyła już zwiedzić.

Po spotkaniu z uczniami, Jaye chętnie poznała zasoby lokalowe Ośrodka, była pod wrażeniem wyposażenia sal lekcyjnych i sal do terapii, gdyż jak wspomniała, chciałaby w przyszłości pracować jako logopeda.

Jaye planuje kontynuację nauki w Polsce i chętnie skorzysta z ponownego zaproszenia do  Ośrodka w Wąsoszu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.