Nie zastąpimy przyrody niczym

     22 października nasz Ośrodek odwiedziła pani leśnik- Barbara Chrystman – Kurzawa z Nadleśnictwa Góra Śląska. Pani Basia bardzo chętnie przyjęła zaproszenie i przyjechała do nas z prelekcją o pracy leśnika, lesie, jego mieszkańcach oraz ich zagrożeniach.

    Zajęcia miały dwie części. W pierwszej, uczniowie szkoły podstawowej, branżowej i SpdP, obejrzeli prezentację pt. „Leśne problemy”, dzięki której dowiedzieli się o źródłach zanieczyszczeń lasów, ich degradacji i dewastacji.

    Następnie pani Basia i jej interaktywna tablica z odgłosami zwierząt przybliżyła nam życie mieszkańców lasu, miejsca ich zamieszkania i żerowania. Usłyszeliśmy odgłosy wiewiórki, borsuka, nietoperza czy żubra. Pani Barbara opowiedziała mnóstwo ciekawostek i anegdot o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy.

   Po prelekcji uczniowie przystąpili do wykonania elementów ozdobnych z darów lasu. Zaprojektowali i wykonali wspólnie wyjątkowe ozdoby tzw. natural mobile. Młodsi uczniowie robili plakaty, a ci najbardziej utalentowani pokusili się o wykonanie bukietu z liści klonu. Zabawy było co niemiara, czas płynął szybko i pracowicie.

Dziękujemy za nową wiedzę i mile spędzony czas.

                                                                                                                           Emilia Wawrzyniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.