Szkoła pamięta

Czas przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych.

24.10.2019 r. wychowankowie grupy II wraz odwiedzili cmentarz w Wąsoszu, biorąc tym samym udział w akcji zorganizowanej przez MEN pt. „Szkoła pamięta”.

W zadumie i ciszy obserwowaliśmy, jak ludzie sprzątają groby swoich najbliższych. Wspólnie odwiedziliśmy groby zmarłych kolegów, koleżanek oraz pracowników naszego Ośrodka, których już nie ma z nami. Szczególnym i wyjątkowym miejscem, którego nie mogliśmy pominąć  był obelisk upamiętniający „Wąsoskie Dzieci” – ofiary barbarzyństwa hitlerowskiego, które zostały zamęczone w przytułku, mieszczącym się w murach naszej szkoły w latach 1943- 1945. Zapaliliśmy tam znicz- symbol naszej pamięci o nich.

W czasie wizyty na cmentarzu wychowankowie z zaangażowaniem odgarniali liście  z grobów oraz, z zachowaniem ostrożności, zapalali znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji wszyscy zachowywali się bardzo grzecznie i spokojnie.

Wyjście na cmentarz zorganizowały panie Marta Białobrzewska i Justyna Papierniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.