Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka, pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. W tym roku po raz kolejny zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Ma on dwa ważne cele: inspirować dzieci do codziennego czytania i budzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Pomocą do ich realizacji był zestaw bezpłatnych książek Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia  z leśnej polany oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych przesłane przez sieć handlową. Najmłodsi uczniowie naszego Ośrodka, pod opieką  pań: Katarzyny Bursztyńskiej, Joanny Krukowskiej- Zdanowicz oraz Emilii Wawrzyniak,  ochoczo przystąpili  do konkursu.

Akcję rozpoczęliśmy od zebrania różnych odpadów, ciekawe i z potencjałem wydały nam się: stary wieszak, rolki po foliach i skrawki pogniecionych bibuł, które stały się  tworzywem do wykonania zadania konkursowego – dekoracji klasy, czyli Magicznego Drzewa Słodziaków.

Nadszedł wielki dzień. Z odpadów zrobiliśmy drzewo, na którym zawisły nasze słodziakowe liście – bohaterowie czytanych opowiadań.

Ważnym momentem akcji było oczywiście głośne czytanie. Każdy z uczniów, samodzielnie lub z niewielką pomocą swojej pani, czytał fragment przygód Słodziaków.  Doskonale też bawiliśmy się rozwiązując krzyżówki i zadania związane z czytanymi książkami.

Na koniec szkolnych przygód ze Słodziakami wykonaliśmy pamiątkowe plakaty z ich wizerunkami.

 

                                                                                              Joanna Krukowska- Zdanowicz, Katarzyna Bursztyńska, Emilia Wawrzyniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.