Światowy Dzień Życzliwości 2019

„ ŻYCZLIWIE,  BLIŻEJ, RAZEM”            

 

Z okazji światowego Dnia Życzliwości przesyłamy pozdrowienia  z uśmiechem na twarzy i ciepłym uściskiem dłoni, przekazując iskierkę nadziei, by nie zabrakło wśród nas radości i pokoju.

Mając na uwadze dbałość o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, po raz kolejny braliśmy  udział  w obchodach Światowego Dnia  Życzliwości. Hasłem tegorocznej edycji są  słowa:: „Życzliwie, bliżej, razem”.  W tym celu wspólnie z uczniami została wykonana dekoracja, oparta na filozofii życia, odwołującej się do wzajemnego zaufania, wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka i zaprezentowana w holu szkolnym.  Ponadto każda klasa i grupa wychowawcza miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości. 

Tego dnia uczniowie i pracownicy, w ramach swoich możliwości, nosili ubrania w kolorze niebieskim lub zielonym. Wszyscy zostali symbolicznie obdarowani iskierką w formie owocowej galaretki. Ogłoszono  także  dwa konkursy. Pierwszy na „ŻYCZLIWKA” klasy oraz grupy wychowawczej,  którego rozstrzygnięcie odbędzie się pod  koniec drugiego semestru nauki  oraz konkurs plastyczny pod hasłem: „Nauczmy się żyć obok siebie”. Jego wyniki zostaną ogłoszone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi wraca do nas z NAWIAZKĄ. A zatem do pracy! ,,Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, byśmy ich zawsze spotykali, a życzliwość rosła do potęgi ”.

Przesłanie akcji w której uczestniczyliśmy jest proste: ,,Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta..”

 

                                                                                  Pedagog szkolna Lidia Jędryczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.