Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

26.11.2019 r. bibliotekarka szkolna – p. Emilia Wawrzyniak wraz z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej pp. Joanną Krukowską-Zdanowicz i Katarzyną Bursztyńską zorganizowały lekcję otwartą pt. „ Nie obejdzie się bez Misia” wg scenariusza Marii Czerkawskiej. W zajęciach brali udział  uczniowie klas I-III, IV – VIII  oraz mali goście  z  Przedszkola Samorządowego  im. M. Konopnickiej w Wąsoszu.

Na początku spotkania dzieci obejrzały prezentację przedstawiającą historię powstania pluszowej maskotki  i legendę  o pojawieniu się  MISIA wśród nas. Dzieci z radością rozmawiały o misiach, które są bohaterami ich ulubionych bajek. Następnie wszyscy uczestnicy  spotkania wzięli udział we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych i  plastyczno- technicznych związanych  z bohaterem dnia. Na koniec pracowitych zajęć dzieci obejrzały, w ramach edukacji filmowej, adaptację książki   A. Milne pt.” Kubuś Puchatek”.

W ramach podziękowań  za udział w spotkaniu każdy uczestnik otrzymał dyplom, zakładkę  do książki oraz słodki upominek od Pani Dyrektor.

 

                                  Emilia Wawrzyniak, Joanna Krukowska-Zdanowicz, Katarzyna Bursztyńska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.