Żywa lekcja historii

29 listopada 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu odbyła się Żywa lekcja historii, przygotowana przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Temat spektaklu brzmiał: „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”.

Uczniowie mieli okazję zdobyć oraz utrwalić wiedzę na temat pierwszych królów elekcyjnych Polski, najważniejszych wydarzeń i dat z okresu od drugiej połowy XVI w. do końca  wieku XVII.

Sposób prowadzenia zajęć był dla uczniów bardzo atrakcyjny. Opowiadania pełne humoru rozbawiały uczestników i powodowały, że dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę.

Prowadzący, ubrani w stroje odpowiednie do epoki, prezentowali walkę na szable, elementy stroju oraz zbroi husarskiej. Dzieci miały możliwość przymierzenia rekwizytów, co dostarczało im wiele radości.

Nietypowa lekcja zakończyła się podsumowaniem w formie konkursu wiedzy z nagrodami.

Spektakl zwieńczył pokaz wystrzału z broni czarno – prochowej. Barwne zajęcia, okraszone niepowtarzalnym dowcipem przekonały uczestników, że nauka wcale nie musi być nudna.