LIST OD PANA PREZYDENTA

Watro czytać! Tak można podsumować nasz udział w akcji Narodowe Czytanie.

Wrześniowe  spotkanie przy wspólnym czytaniu Nowel polskich przyniosło same korzyści. W jednej sali, po długich wakacjach, spotkała się  cała   społeczność naszego Ośrodka, by lepiej poznać klasykę polskiej literatury i odszukać w niej patriotyczne i uniwersalne wartości. Każdy mógł  poczuć wspólnotę z milionami  Polaków  czytających w tym samym czasie.

Niektórzy pokonywali swoją nieśmiałość, czytając przed tak dużym gronem, inni mężnie mierzyli się z nieznanymi jeszcze literami. Wielu słyszało po raz pierwszy historie niewidomej dziewczynki, czy biednej, chłopskiej rodziny orzącej mały zagon pola. To są powody, dla których warto organizować takie spotkania.

Docenił to po raz kolejny Prezydent RP Andrzej Duda. Pan Prezydent podziękował organizatorom akcji w naszym Ośrodku, ale przede wszystkim jej uczestnikom, dzieciom młodzieży i dorosłym. Wyrazem wdzięczności jest dołączony do listu okolicznościowy, ilustrowany egzemplarz Nowel polskich. Pan Prezydent wyraził nadzieję, iż zachęci on do poznania kolejnych historii i refleksji nad losami ich bohaterów.

 

                                                                                                                      Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.