Wycieczka do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy

11.12.2019 roku, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wąsoszu, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy, który uchodzi za jeden z najpiękniejszych jarmarków  świątecznych  w Polsce. Celem wyjazdu było bezpośrednie zetknięcie się z magią świąt,  klimatem  świątecznym Wrocławskiego Rynku  oraz zobaczenie  z bliska Jarmarku Bożonarodzeniowego. Warto było również przyjrzeć się świątecznemu wystrojowi miasta,  obejrzeć  wyroby rękodzieła ludowego i ozdoby związane  z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

Wychowankowie z ciekawością i zachwytem oglądali  kramy  ze świątecznymi ozdobami, artystyczną biżuterią i aromatycznymi specjałami kuchni polskiej. Mieli możliwość kupienia świątecznych pamiątek, a także wysłuchania koncertu kolęd  dzieci, przy wysokiej i pięknie  oświetlonej choince.

Po pełnym wrażeń spacerze przyszedł czas na posiłek. Wychowankowie musieli wykazać się  samodzielnością i dokonywali osobiście zamówień  przy kasie. Każdy poradził sobie znakomicie,  a jedzenie wszystkim smakowało. Będąc w dużym mieście nie sposób było pominąć dużą galerię handlową. Okazało się, że  niektórzy wychowankowie byli  w galerii  po raz pierwszy.   W związku z tym z ciekawością  przyglądali się różnym  sklepom, barom, jeździli ruchomymi schodami. Mieli też możliwość dokonania drobnych zakupów. Wycieczka była udana, a wychowankowie wrócili do Ośrodka zadowoleni i pełni wrażeń,  zauroczeni  świąteczną atmosferą  miasta.

Wycieczkę zorganizowały pp. Justyna Papierniak, Marta Białobrzewska, Mirosława Osmelak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.