Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy

28 stycznia 2020 roku był dniem niezwykle interesującym. Już o 7.20 byliśmy gotowi do wyjazdu na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo, że Wrocław znamy już całkiem dobrze wiedzieliśmy, że tym razem będzie inaczej. Mieliśmy poznać atrakcje, których dotychczas nie znaliśmy.

Pierwszą z nich był niezwykły film pt. „Pod taflą oceanu, wyświetlany specjalnie dla nas w technologii IMAX.   W jednej chwili znaleźliśmy się w głębinach oceanu, otoczeni barwną rafą koralową i mnóstwem podwodnych zwierząt. Do rzeczywistości przywrócił nas pocałunek w czółko słonia morskiego. Niecodzienna  technologia  filmu rozbudziła w nas zainteresowanie podwodnym światem i utwierdziła w przekonaniu, że trzeba go chronić.

 

Po dużej dawce wiedzy nadszedł czas na atrakcje sportowe. Powietrzne Miasto okazało się fantastycznym wyborem. To miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek i kondycję, mógł szaleć bezpiecznie i do woli. Proporcjonalnie do spalonych kalorii poczuliśmy niesamowity przypływ endorfin. Dzięki temu w znakomitych nastrojach udaliśmy się do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie  podziwialiśmy wspaniałą Aulę Leopoldina i poznawaliśmy tajniki Wieży Matematycznej. Idealnym zakończeniem tak intensywnego dnia był pobyt w aquaparku. Pozwolił nam zregenerować siły i zrelaksować się.

Ta wycieczka utwierdziła nas w przekonaniu, że ciekawość i otwartość na nowości umożliwia zdobycie nowej wiedzy i poznanie różnych sposobów na atrakcyjne i wartościowe spędzanie czasu wolnego.

                                                                            Wycieczkę zorganizowały pp. Wiesława Stuczyk i Elżbieta Kochańczyk.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.