Potyczki językowo – matematyczne

10 marca 2020 r. w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia otwarte, które nawiązywały do niedawno obchodzonych Dni Języka Ojczystego i nadchodzącego Dnia Matematyki. Miały one na celu pokazanie uczniom, że nauka może być wesoła i przyjemna.

Zajęcia zaczęły się rozgrzewką dla mózgu- zabawą: Gdzie idzie mucha? i wspólnym rozwiązaniem zaszyfrowanego hasła: LUBIĘ POLSKI I MATEMATYKĘ. Po czym w prezentacji zostały przypomniane powody ustanowienia tych dni oraz prawidłowe  formy  gramatyczne wyrazów sprawiających nam niekiedy problemy.

Następnie  uczniowie zmierzyli się  z zagadnieniami edukacyjnymi  z języka polskiego i matematyki w różnych zabawach i grach z wykorzystaniem najnowszego wyposażenia pracowni komputerowej.   Dzieci i młodzież podzieleni na grupy wykonywali kolejne zadania korzystając z maty do kodowania (kodowanie na dywanie), ozobotów, wirtualnej maty do kodowania oraz platformy edukacyjnej „Tikowy belfer” na laptopach. Metoda kodowania sprawdza się zarówno na zajęciach z zakresu edukacji matematycznej, jak i językowej. Dzięki tej metodzie lekcje  są atrakcyjniejsze i efektywniejsze.

Zajęcia zakończyły się wesołą zabawą „Kubek Jakubek”, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Zabawy i śmiechu było co niemiara. 

Ta szczególna lekcja języka polskiego i matematyki przypadała uczniom do gustu.  Tym razem nie było wykrętów ani chowania się za plecami kolegów. Wszyscy pracowali  na „lekcji” chętnie i z dużym zacięciem.

Zajęcia przygotowały pp. Elżbieta Kochańczyk, Wiesława Stuczyk, Danuta Owczarek- Marcinkowska  i Katarzyna Kowaluk.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.