Spotkanie z słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Wąsoszu

     10 marca 2020 r. na zaproszenie dyrektor Ośrodka, przybyli do placówki słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Wąsoszu, celem zapoznania się z działalnością Ośrodka.
       W spotkani udział wzięli także przedstawiciele powiatu górowskiego: pan Grzegorz Kordiak – Wicestarosta Górowski, pan Miłosz Czopek – Sekretarz Powiatu oraz pani Malwina Chruścicka – naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Górze.  
      W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu górowskiego zapoznali oni zebranych z celem akcji „Koperta życia”, która skierowana jest do osób starszych, samotnych i schorowanych.
     W formularzu „Koperty życia” powinny się znaleźć takie dane jak: historia choroby, lista zażywanych leków, dane chorego, kontakt do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny oraz niezbędne informacje do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Miejscem przechowywania „Koperty życia” powinna być lodówka, która jest w każdym domu i jest łatwo dostępna. Informację o posiadaniu „Koperty życia” powinno się umieścić w widocznym miejscu (magnes na drzwiach lodówki, zaś naklejkę na drzwiach wejściowych do domu).
    Ponadto zaproszeni Goście wysłuchali koncertu wiosennego, który przygotowali uczniowie naszej placówki. Pożegnaliśmy odchodzącą zimę, powitaliśmy już kolorową, ukwieconą wiosnę. Część artystyczna miała również charakter interaktywny, gdyż  uczestnicy otrzymali tekst utworu w celu wspólnego śpiewania, co zostało przyjęte z aprobatą.
      Po koncercie oraz poczęstunku, przyszedł czas na zaprezentowanie Gościom walorów naszej placówki.
    Wszyscy chętnie zwiedzili Ośrodek, oglądając sale lekcyjne i terapeutyczne. Na zakończenie spotkania dyrektor Ośrodka zaprezentowała film „Dzieci niczyje” w reżyserii Zbysława Kaczmarka, którego bohaterami są osoby przebywające w Ośrodku w okresie 1942-1945 r., jako niemowlęta. Ówcześnie w placówce zamieszkiwały dzieci zabrane polskim robotnicom skierowanym na prace przymusowe w Niemczech. Ich los był bardzo trudny, a wręcz dramatyczny. Ta lekcja historii skłoniła do zadumy i refleksji.
     Dziękujemy wszystkim za czas spędzony w miłej atmosferze oraz za słodkie prezenty dla naszych uczniów.
   W przygotowanie wiosennego koncertu zaangażowały się: Katarzyna Kasprzak, Mirosława Osmelak, Justyna Papierniak, Marta Białobrzewska, Anna Gustaw, Katarzyna Bursztyńska, Joanna Krukowska – Zdanowicz, Lidia Jędryczka, Liliana Barwińska.
                                                                   
                                                                                                                                     Justyna Dąbrowska, Liliana Barwińska
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.