Narodowe Czytanie „Balladyny”

To już IX odsłona Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy „Balladynę” autorstwa Juliusza Słowackiego.

W naszej szkole, czytanie powyższego utworu, odbywało się trochę inaczej, niż zawsze.  Ze względów sanitarnych było przeprowadzone osobno w każdej klasie. Na korytarzach pojawiła się gazetka tematyczna, związana z „Balladyną” oraz jej autorem.

Zarówno w klasach młodszych, jak i starszych, uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą wiadomości z życia i twórczości Juliusza Słowackiego i „Balladyny”.

Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej i branżowej czytali fragmenty tekstu „Balladyny” oraz obejrzeli spektakl teatralny.

Uczniowie, którzy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne wysłuchali fragmentu „Balladyny” w postaci audiobooka.

Zwieńczeniem wszystkich działań były prace plastyczne, wykonane przez uczniów, nawiązujące do dramatu „ Balladyna”

Danuta Owczarek – Marcinkowska,  Emilia Wawrzyniak. Katarzyna Kowaluk