Szkoła pamięta

Czas przed Dniem Wszystkich Świętych to moment, w którym wspominamy tych, którzy od nas odeszli.

21.10.2020 r. uczniowie klas IV-VIII  odwiedzili cmentarz w Wąsoszu, biorąc tym samym udział w akcji zorganizowanej przez MEN pt. „Szkoła pamięta”.

Uczniowie z zaangażowaniem porządkowali  wyjątkowe miejsce, a mianowicie  obelisk upamiętniający „Wąsoskie Dzieci”. Są to ofiary barbarzyństwa hitlerowskiego, które zostały zamęczone w przytułku, mieszczącym się w murach naszej szkoły w latach 1943- 1945.

W zadumie i ciszy zapaliliśmy tam znicz- symbol naszej pamięci o nich.

Wyjście na cmentarz zorganizowała p. Anna Gustaw.

Anna Gustaw