Mamy to! Setki nowych książek na półkach naszej biblioteki!

   “Kiedy masz wątpliwości, idź do biblioteki” J. K. Rowling

Te słowa  poczytnej pisarki niech będą  zachętą dla wszystkich czytelników, dla których w szkolnej bibliotece pojawiły się gorące tytuły na długie, jesienne wieczory.

    W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, otrzymała dofinansowanie w kwocie 6200 zł na realizację zadania „Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

     Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany jest przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

    Wśród zakupionych 289 pozycji  książkowych każdy znajdzie coś dla siebie. Są komiksy, romanse, powieści młodzieżowe, powieści przygodowe, fantasy, “bajki pomagajki” i oczywiście lektury.

    Amatorzy  przygody znajdą  serię „Wiedzmina” i „Persiego Jaksona”. Poszukujący dobrego humoru będą mogli pośmiać się i poznać zabawne przygody kota Garfilda, opisane w komiksowym trójpaku.
W ramach “literatury na obcasach” rekomenduję książki: „Kiedy się pojawiłeś” Jojo Moyesa, Cariny Bartsch „Zimę koloru turkusu” czy „Lato koloru wiśni” i wiele innych.

   Młodzież szczególnie zainteresują powieści z serii „PLUS MINUS 16” – to skok na głęboką wodę w  ich codzienne problem, opisane przez autorkę Joannę Jagiełło. Tytuły mówią same za siebie: „Czekolada z chilli”, „Kawa z kardamonem”, „Tiramisu z truskawkami”.

   Po książki mogą też sięgać najmłodsi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z  czytaniem. Z pewnością zainteresują ich bajki obrazkowe, a z czasem inne pozycje, np. „Wszyscy kochają Sigge” autorek: Margareta Nordqvist, Lin Hallberg czy serię „Tappiego” – przesympatycznego wikinga.

                                        Zapraszam- Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.