SOSW Wąsosz w programie PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

Kampania edukacyjna PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT jest  inicjatywą firmy Knorr i organizacji pozarządowej  Pro-Veg, będącej jednocześnie partnerem merytorycznym akcji. Celem programu jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych w polskich rodzinach, co w konsekwencji przełożyć się ma na poprawę kondycji ludzi i środowiska naturalnego. Duży udział mięsa i słodyczy w diecie dzieci, kosztem warzyw i kasz to tykająca bomba zegarowa, która wybuchnie w przyszłości szeregiem różnych chorób. Program PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT chce temu zapobiec, angażując uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do wprowadzenia „rewolucji żywieniowej”(https://youtu.be/sPIpMoCuOcI)

Udział w programie biorą najmłodsi uczniowie Ośrodka z klas 1-3 szkoły  podstawowej, którzy podczas specjalnie przygotowanych zajęć realizują, pod opieką nauczycielek, założenia akcji. Przygotowują zdrowe posiłki, rozwiązują quizy, poznają prozdrowotne właściwości roślin, oglądają filmy edukacyjne.

Wykonując poszczególne zadania szkoła zdobywa punkty, za które będzie mogła otrzymać nagrody. Niezmiernie cieszy fakt, iż do działań prozdrowotnych włączyli się także rodzice uczniów i wspólnie przygotowują zdrowe potrawy w domu. To niezwykle ważne, że właściwie zbilansowana jest podstawą prawidłowego rozwoju młodego pokolenia. Prawidłowe nawyki żywieniowe zaprocentują w przyszłości dobrą kondycją fizyczną i psychiczną dzieci, a całej rodzinie przyniesie wymierne efekty w postaci dobrego samopoczucia.

Pierwsze punkty w akcji już zdobyte, czas na kolejne przedsięwzięcia!

                                                                       Joanna Krukowska-Zdanowicz, Maria Wielogórska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.