LIST OD PANA PREZYDENTA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką  sobie ludzkość wymyśliła pisała Wisława Szymborska. 

Dlatego warto czytać!!! Tak można podsumować nasz udział  w dziewiątej edycji  akcji „Narodowe  Czytanie”.

Wrześniowe  spotkanie przy czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego  tradycyjnie  przyniosło nam wiele korzyści. W tym roku nieco inaczej wyglądała wspólna lektura, bo spotykaliśmy się w gronie swoich klas. Jednak jak co roku każdy mógł  poczuć wspólnotę z milionami  Polaków  czytających w tym samym czasie.

Niektórzy ambitnie próbowali się wczuć w emocje bohaterów, inni pokonywali swoją nieśmiałość czytając, byli też tacy, którzy mężnie mierzyli się z nieznanymi jeszcze literami. Wielu słyszało po raz pierwszy tragiczną historię  ubogich sióstr i ich matki. Starsi uczniowie przypomnieli ją sobie kolejny raz. Jednak wszystkich poruszył ten dramat i na nowo odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Co jest w życiu ważne?

Nasze spotkanie z  lekturą docenił   po raz kolejny Prezydent RP
Andrzej Duda wraz z małżonką.

Pan Prezydent podziękował organizatorom akcji w naszym Ośrodku i wszystkim jej uczestnikom.  Wyrazem wdzięczności jest list oraz  okolicznościowy, ilustrowany egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Pan Prezydent wyraził nadzieję,   iż zachęci on do poznania kolejnych historii i refleksji nad losami ich bohaterów. Jesteśmy dumni, że półka w naszej szkolnej bibliotece wypełnia się kolejnymi tomami okolicznościowych wydań wielkich dzieł literatury polskiej. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.