Razem na Święta 2020

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, 
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
                                                                         Jan Paweł II
      

    „Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą jak co roku włącza się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. Działania
o charakterze pomocowym realizowane są przez cały rok szkolny w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. Jednak zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

   W tym roku kontynuowana była akcja zbiórki potrzebnych artykułów dla podopiecznych Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Oprócz środków higienicznych zebrano też akcesoria kuchenne, artykuły szkolne i papiernicze oraz zabawki. Tuż przed świętami zostały one dostarczone do placówki. Ponadto wsparciem została objęta także rodzina uczennicy Ośrodka, której bezinteresowna pomoc i przekazane produkty sprawiły wiele radości i uśmiechu.

Dzięki darczyńcom, czyli pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, Święta Bożego Narodzenia będą miały inny wymiar.

    Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter, poprzez zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  

    Wszystkim darczyńcom organizatorzy oraz dyrekcja Ośrodka składają serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                     Justyna Dąbrowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.