Przywróćmy naszą Ziemię

22 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. „Przywróćmy naszą ziemię” to hasło organizowanych w tym roku akcji, związanych z szeroko rozumianą ekologią.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i wychowawców młodszych klas, mieli możliwość zgłębić temat ochrony środowiska. W klasach starszych przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych poświęcone tematyce dbania o przyrodę, zasoby naturalne, segregacji odpadów. Była to także okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w tym ważnym temacie. Młodsze klasy zorganizowały pokaz mody ekologicznej.

O tym, że należy dbać o środowisko każdego dnia, będzie nam przypominać barwna wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów.

Lidia Kochan