Obchody Dnia Europejskiego

W tym roku Dzień Europejski w naszym Ośrodku, podobnie jak inne uroczystości i święta,  przebiegał w reżimie sanitarnym. Zajęcia tematyczne odbyły się w każdej klasie. Uczniom zaproponowane zostały różne formy aktywności, które  miały  zachęcić ich do pogłębienia wiadomości na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich oraz dostrzec korzyści płynące z członkostwa w UE. 

W młodszych klasach były to bajki i piosenki o Unii, w starszych zaś filmy i prezentacje. Uczniowie mieli okazję też sprawdzić  swą wiedzę w praktyce, rozwiązując zakodowane zagadki (flagi państw), grając w  unijne  państwa- miasta (gra ze spinnerem), uzupełniając teksty z lukami (Hymn Unii Europejskiej), łącząc w pary hasła (ciekawostki i zabytki krajów członkowskich). Najmłodsi zaś odbyli bajkową podróż po państwach należących do Unii, poznając bajki pochodzące z różnych krajów.

  W holu Ośrodka powstała tematyczna wystawa prezentująca informacje i ciekawostki na temat Unii. Atrakcyjne było również wyjście na ulice Wąsosza w poszukiwaniu obiektów współfinansowanych ze środków unijnych.

            Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali różne ćwiczenia, pojawiły się jednak głosy tęsknoty za dawną formułą naszych unijnych spotkań. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli do niej powrócić i zorganizować obchody Dnia Unii Europejskiej w obecności i przy współudziale całej szkolnej społeczności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.