II Międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła nas do wzięcia udziału w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu  w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 Celem tej akcji jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego,  pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

 25 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji.   Dzielnie pokonywali kolejne zdania książki i bili rekord czytania na przerwie. Naszą  lekturą była książka pt. “Czerwone krzesło” z serii „Magiczne Drzewo” A. Maleszki. Poznaliśmy niesamowite przygody młodych bohaterów. Tytułowe czerwone krzesło wpada w ręce trójki rodzeństwa, którzy za wszelką cenę chcą zyskać choć trochę zainteresowania i uczucia
ze strony swoich zapracowanych rodziców, pochłoniętych wyścigiem za pieniędzmi…. 

Jeżeli chcesz zaprzyjaźnić się z Kukim, Tosią    i Filipem i poznać ich przygody, to wyrusz wraz z nimi do świata magii. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.