Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025

Z radością informujemy, że Przedszkole Specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w  roku szkolnym  2021-2022 otrzymało dotację            w kwocie 1200 zł, na zakup nowości wydawniczych – książek niebędących podręcznikami i książkami naukowymi –  w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”  – Priorytet 3.1.

We wrześniu złożono wniosek  na zakup nowości do placówek wychowania przedszkolnego. 8 października na stronie kuratorium we Wrocławiu został ogłoszony wykaz placówek i szkół zakwalifikowanych do otrzymania wsparcia. Przedszkole Specjalne  znalazło  się w gronie 251 placówek województwa dolnośląskiego, które otrzymały wsparcie.

W ramach programu zostaną zakupione: książki z dużą czcionką, książki obrazkowe, audiobooki,  bajki pomagajki, książeczki terapeutyczne i książki sensoryczne. Dodatkowo w ramach promocji czytelnictwa zakupiony zostanie teatrzyk Kamishibai (skrzynka buta i bajki).