Międzynarodowy Dzień Jeża

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża. Postanowiliśmy uczcić święto tych malutkich i przesympatycznych ssaków. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowi szkoły podstawowej poznali zwyczaje kolczastych zwierzątek.

Dowiedzieli się, jakie są ich przysmaki, co robią, gdy boją się i jakie jest środowisko ich życia. Zdobywanie wiedzy o jeżach połączone było ze świetną zabawą.

Wszyscy chętnie pracowali przy stolikach, kolorując obrazki z jeżem- bohaterem dnia, zliczając różne elementy na ilustracjach, układając jeże z puzzli, jeżowe memory oraz rozwiązując zagadki i labirynty. Tworzyli też obrazki z jeżem z wykorzystaniem plasteliny, na koniec zaś wykonali „owocowe jeżyki”.

Dzieci z radością pozowały do zdjęcia w „jeżykowej ramce”. Uczestnicy spotkania otrzymali medale oraz certyfikaty przyjaciół jeży.

Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie. Za rok również będziemy pamiętać o naszym leśnym przyjacielu.