Nowe doświadczenia absolwentów w ramach Program

,,REHABILITACJA 25 PLUS”

Słodkie Czary- Mary, czyli cukierek dla każdego…

W ramach realizacji zadania nr 3 „Trening zdrowego żywienia”, uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus wzięli udział w warsztatach karmelkowych w Manufakturze Czary-Mary we Wrocławiu.  Na zajęciach absolwenci samodzielnie wykonali lizaki z gorącej masy karmelowej. Lizaki robione są wyłącznie z naturalnych aromatów owocowych, a kolory uzyskują także dzięki naturalnym barwnikom. Nie mają w sobie ani konserwantów, ani ulepszaczy, co sprawia, że są zdrowsze od większości słodyczy znajdujących się na rynku. Poprzez kulinarną zabawę uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia, a także odkryli nowe, ciekawe smaki.

Las w słoiku- warsztaty

Kolejnym przyjemnym doświadczeniem był udział w warsztatach „Las w słoiku”. Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji o początkach i rodzajach lasów w słoiku. Specjalistką od warsztatów była Pani Agata Łoś, która od wielu lat prowadzi różne warsztaty i szkolenia związane z ekologią. Poprzez warsztaty stara się zarażać miłością do natury. Prowadząca zajęcia podzieliła się ciekawymi historiami jakie spotkały ją podczas tworzenia „własnych lasów”.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak wykonać ekosystem zamknięty w   szklanym naczyniu, poznali materiały do wykorzystania oraz istotne informacje związane            z pielęgnacją roślin znajdujących się w słoiku.

Po wstępie absolwenci  przeszli  do drugiej części, czyli zajęć praktycznych.

Warsztaty to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach i biosferze oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych, ale przede wszystkim to świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Dzięki pomocy p. Agaty każdy słoik był przemyślaną piękną prezentacją mikrolasu.  Po skończonych zajęciach uczestnicy mogli zabrać do domu własnoręcznie wykonany „las”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.