Pamiętamy, szanujemy, czcimy

We wtorek, 16 listopada 2021 roku,  uczciliśmy w naszym Ośrodku  kolejną  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ze względu na warunki epidemiczne uroczystość miała dwie odsłony. Zaprezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny uczniom  w dwóch grupach.  Pierwszymi odbiorcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej, kolejnymi uczniowie Szkoły Branżowej  oraz  Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

          Jak co roku  część artystyczną rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu. Wszyscy śpiewali cztery zwrotki, także najmłodsi uczniowie.

          Występujący odświeżyli słowniki  swoich koleżanek i kolegów. Śpiewając piosenki i  deklamując wiersze nawiązywali do takich pojęć jak: niepodległość, ojczyzna, patriotyzm, poświęcenie, odwaga, wytrwałość. Najmłodsi uczniowie zaś przypomnieli, jakie są polskie symbole narodowe.

Najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania upragnionej przez Polaków wolności zilustrowane zostały zdjęciami zdarzeń,  bohaterów  oraz fragmentami filmów z tamtych czasów. Oryginalne filmy wykorzystane  pojawiły się w piosence „ Honor i Gniew”  (Lech Makowiecki
& ZAYAZD).

 Obchody zakończyła choreografia z flagami. Uczniowie z powagą i dumą prezentowali biało- czerwone barwy.

  Reakcja na przedstawione treści dowiodła, że uczniowie rozbudzili w sobie uczucia patriotyczne oraz odświeżyli wiedzę na temat tak ważnego w historii Polski momentu jak okoliczności odzyskania niepodległości.

 Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką pp. Elżbiety Kochańczyk i Katarzyny Kowaluk. Najmłodszych wsparły pp. Maria Wielogórska i Joanna Krukowska- Zdanowicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.