Zdrowo i kolorowo na talerzu

W naszym Ośrodku poznajemy  życie i świat  nie tylko na lekcjach i zajęciach, ale także przez uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach – uroczystościach, wycieczkach, warsztatach i in.
Są jeszcze dwa szczególne miejsca,  gdzie zdobywany nowe doświadczenia i wiedzę, smakujemy życie. To nasza stołówka i kuchnia.

Szefowa kuchni pani Małgorzata Chorostkowska i pani Elżbieta Olejnik od lat raczą nas pysznościami, które nie tylko są smaczne, ale i zdrowe. Niemal w każdym tygodniu zaskakują uczniów i stołujących się pracowników nowymi i smakowitymi daniami. Przechodząc przez jadalnię w powietrzu czuje się zapowiedź tych pyszności – aromaty unoszące się w powietrzu, które pobudzają apetyt i powodują, że  nerwowo spoglądamy  na zegarek, wypatrując godziny obiadu.

            Serwowane dania są nie tylko ładne i apetyczne, ale pełne witamin.  Świadczą one
 o zaangażowaniu pań w pracę, ich pasji i chęci sprawiania innym przyjemności.  Zaś wszyscy stołujący się oprócz tego, że zaspokajają swój głód, to poznają też nowe smaki i potrawy. 

A jest to świat bogaty i warty poznania. Do tej sztuki kulinarnej mają dostęp uczniowie szkoły branżowej, realizujący praktyczną naukę zawodu w naszej kuchni. Mamy nadzieję, że chłoną wiedzę i zdobywają nowe umiejętności, by w przyszłości realizować się jako kucharki i kucharze tak wspaniale, jak panie, które uczą ich zawodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.