Światowy Dzień Życzliwości 2021

                                  „UŚMIECH, PODAJ   DALEJ”

Tradycyjnie, jak co roku, wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości. Hasłem tegorocznej edycji są  słowa  „Uśmiech, podaj dalej”.

Mając na uwadze dbałość o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, wspólnie z uczniami został wykonany plakat promujący wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka i zaprezentowany w holu szkolnym. W tym celu każda klasa, grupa wychowawcza i grupa przedszkolna otrzymały zadanie opracować Kodeks  Życzliwości odwołujący się do praw dziecka Ponadto zostały ogłoszone  dwa konkursy. Pierwszy na  „ŻYCZLIWKA”  klasy, grupy wychowawczej i grupy przedszkolnej oraz konkurs plastyczny pod hasłem „Uśmiech, podaj dalej”.                

Wyniki powyższych konkursów zostaną ogłoszone  podczas apelu podsumowującego I semestr nauki, a wyróżnione osoby zaprezentują opracowane w formie grupowej Kodeksy Życzliwości  i awansują tym samym do Szkolnego Patrolu Życzliwości. 

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. A zatem do dzieła!

          „Więc nieśmy innym swą życzliwość z uśmiechem, czynem oraz gestem, by każdy mógł o sobie mówić, ja też życzliwy dla Was jestem”.

Przesłanie akcji, w której uczestniczyliśmy jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta! Bo życzliwość jest pięknym strojem galowym, skrojonym na miarę każdego człowieka i  pasującym doskonale do codziennego życia. 

                                                                                           Koordynator Lidia Jędryczka

                              

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.