Wigilijny nastrój

We wtorek, 21 grudnia 2021 r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko to za sprawą wigilii, która jak co roku odbyła się w placówce. Jednak w tym roku wyjątkowo z uwagi na pandemię uroczyste spotkania zorganizowano w klasach pod okiem wychowawców, a nie jak dotychczas, wspólnie w jadalni Ośrodka.

Na korytarzach unosił się zapach pierników oraz ciast, które przygotowywane były w pracowniach kuchennych. Tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami, barszcz oraz ryba z warzywami stanowiły dania główne wigilijnego stołu. Każda klasa przygotowała i nagrała, w ramach życzeń, utwór świąteczny, który stanowił część powstałego z tej okazji filmu okolicznościowego.

Miłej atmosferze towarzyszyły prezenty, którymi po raz kolejny zostali obdarowani wychowankowie. Pani Starosta, Urszula Szmydyńska, oraz Radni Powiatu Górowskiego przekazali dwa stoły do gry w piłkarzyki, które rozwijać będą w uczniach zręczność i spostrzegawczość podczas gier sportowych, a w godzinach popołudniowych stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.

Nie zabrakło także słodkich upominków dla wszystkich uczniów ufundowanych przez księdza Mariusza Trojanowskiego, które dyrektor Ośrodka, Justyna Dąbrowska, oraz wicedyrektor, Izabela Matuszewska, rozdały uczniom, odwiedzając ich w klasach i składając najlepsze świąteczne życzenia. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.