Warsztaty kulinarne w ramach Programu

,,REHABILITACJA 25 PLUS”

W grudniu uczestnicy programu wzięli udział w domowych warsztatach wypiekania chleba we Wrocławiu. Spotkanie poświęcone było chlebom pieczonym tylko i wyłącznie na zakwasach. Prowadzący warsztaty opowiedział o mąkach, zakwasach i innych, skrupulatnie dobieranych, składnikach pieczywa, a także przedstawił podstawowe techniki wyrabiania, składania ciasta, dzielenia, formowania i nacinania.

Absolwenci dowiedzieli się także jak przygotować piekarnik, aby symulował warunki pieczenia pieca chlebowego. Podczas zajęć każdy uczestnik rozpoczął proces hodowania swojego młodego zakwasu i zabierał do domu, aby w nim kontynuować proces hodowli, wyrobić chleb, oraz pokazać, że to nie takie trudne.

Każdy uczestnik mógł własnoręcznie sprawdzić gęstość, wilgotność oraz konsystencję ciasta chlebowego, aby wiedzieć do czego dążyć przy samodzielnym wyrabianiu własnego chleba w domu. W ramach warsztatów upieczono chleb żytni i orkiszowy na żytnim zakwasie.

Na zakończenie interesujących warsztatów podczas konsumpcji nastąpiła wymiana informacji oraz uwag na temat przeprowadzonych warsztatów, absolwenci podziękowali prowadzącemu za miłe przyjęcie oraz ciekawe doświadczenie.

                                                                                                       Izabela Matuszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.