,,REHABILITACJA 25 PLUS”

Zajęcia sensoryczne oraz rehabilitacyjne przynoszą wiele korzyści 

 W ramach treningu aktywnego wypoczynku  uczestnicy programu skorzystają  z istniejących zasobów  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uzupełnionych o pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do rehabilitacji, zakupionych w ramach projektu.

Podczas zajęć w sali integracji sensorycznej absolwenci  pracują nad usprawnieniem motoryki, wzmacniają siłę mięśniową, dostarczają prawidłowych wzorców psychomotorycznych, w tym budowanie i uzyskanie wzorca prawidłowej postawy i prawidłowego przenoszenia ciężaru ciała, stymulują koordynację wzrokowo-ruchową, wzrokowo-słuchową oraz wzrokowo- ruchowo- czuciową.  Uczestnicy są zmotywowani do podjęcia wysiłku fizycznego, samoakceptacji oraz wiary we własne możliwości.

Dzięki nabyciu specjalistycznego stołu do masażu, absolwenci regularnie korzystają z usług rehabilitantki. Rodzaj masażu  dostosowywany  jest do potrzeb  psychofizycznych  uczestników projektu. Masaż rehabilitacyjny działa zarówno na układ nerwowy, jak i krążenia, pomagając odzyskać prawidłowe funkcjonowanie mięśni i ciała.

                                                                                                         Izabela Matuszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.