Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Zima w wierszach”

17.01.2022 roku w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu rozstrzygnięto konkurs czytelniczy pt.,,Zima w wierszach”. Celem konkursu była: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie umiejętności czytelniczych, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości.

Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce zimowej. Jury w swojej ocenie uwzględniło: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsce zajął wychowanek Piotr Bartosiewicz, drugie Wiktor Adamiec i trzecie Mateusz Nocek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy- podziękowania za udział i słodycze.

Organizatorzy :

p. Justyna Papierniak