Marzec, miesiącem matematyki

W marcu w szczególny sposób zajmowaliśmy się królową nauk – MATEMATYKĄ. Święto matematyki ustanowiono na dzień 12 marca. My świętowaliśmy, zajmując się matematyką w nieco inny sposób niż zazwyczaj, graliśmy w gry edukacyjne. Szczególnie spodobała nam się gra “Ubongo”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju kodowanki w wersjach:
on-line, papierowych oraz kubeczkowych. Świętowaliśmy również Dzień Liczby Pi, przypadający na 14 dzień marca. Sprawdzaliśmy, czy obliczenia dotyczą wszystkich kół, staraliśmy się uzyskać jak największą dokładność obliczeń. Uczciliśmy też literacko ten dzień- czytaliśmy wiersze o ludolfinie i rozwiązywaliśmy rebusy.

W ciągu całego miesiąca wskazaliśmy na obecność matematyki w życiu codziennym. “Znaleźliśmy” ją w kuchni, w portfelu, w sklepie, w banku, a nawet w przyrodzie.

W dniach 21- 27 marca braliśmy kolejny raz udział w kampanii Global Money Week. Tegoroczne hasło to “Zadbaj o swoją przyszłość mądrze zarządzaj pieniędzmi”. Wdrażając tę mądrość w życie: uczyliśmy się obliczać wynagrodzenie za pracę brutto i netto, poznawaliśmy tajniki kredytów i lokat, uczyliśmy się gospodarować wirtualnym budżetem domowym, pamiętając o wydatkach koniecznych jak i o sprawianiu sobie przyjemności.

Zajęcia urozmaicone były tematycznymi rebusami, krzyżówkami, zagadkami i zadaniami
z wykorzystaniem kodowania.

                                                                                                                                  Wiesława Stuczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.