Sprzątamy dla Polski

Ekologia i klimat to tematy, którym poświęca się coraz więcej uwagi.

Każdy z osobna i wszyscy razem możemy dbać o naszą planetę. Okazji jest wiele.

Uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi, postanowili, w wyjątkowy sposób, zatroszczyć się o środowisko. Aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy „Sprzątamy dla Polski”, która objęta została honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji było promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza, w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.

Starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły postanowili  wziąć udział w zorganizowanej zbiórce śmieci z terenów zielonych, położonych wokół placówki.

Wszyscy  wyposażeni w niezbędne sprzęty – rękawice i worki – z zaangażowaniem wyruszyli w teren. Worki zapełniały się, a tereny zielone zostały szybko uporządkowane. 

Dzień Ziemi uczcili również nasi najmłodsi – wychowankowie  przedszkola. Podczas zajęć
 o tematyce przyrodniczej poznali i poszerzyli swoją wiedzę o ekologii. Pracując chętnie przy stolikach, dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, kolorowały pojemniki
na odpowiednie kolory oraz tworzyły ekologiczną Ziemię. Ponadto w praktyczny sposób utrwalały zdobyte wiadomości, zbierając śmieci  i segregując  je do właściwych pojemników. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach maluchy otrzymały dyplom ekologa. 

Takie wydarzenie  jak „Sprzątanie dla Polski” to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna. Im wcześniej młodzi ludzie wyrobią w sobie nawyk  sprzątania i ograniczania ilości śmieci, segregacji odpadków
i używania biodegradowalnych produktów, tym większa szansa, że uczynimy świat znowu czystym i przyjaznym dla ludzi i wszystkich organizmów żywych. „Sprzątanie dla Polski” zorganizowali nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.

                                                                                                                      Aneta Balcerzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.