Dzień Otwarty w SOSW w Wąsoszu, maj 2022

Po trzyletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną udało nam się zorganizować Dzień Otwarty w naszym ośrodku.

Bardzo się cieszymy, iż z naszego zaproszenia skorzystali: Starosta Górowski – Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski –  Andrzej Rogala, Burmistrz Wąsosza – Paweł Niedźwiedź oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Grażyna Owczarek.         

Licznie przybyli również rodzice naszych przedszkolaków oraz dzieci które w przyszłości będą się uczyć w naszej placówce.

    Pani Dyrektor, Justyna Dąbrowska, w prezentacji multimedialnej przedstawiła zmiany, jakie w tym okresie zaszły w naszej placówce.  Rozwinęła się jej struktura – powstało przedszkole specjalne oraz oddział Rehabilitacja 25+. Zauważalnie wzbogaciła się baza dydaktyczna placówki – powstały pracownie komputerowe oraz językowa, a istniejące dotychczas doposażono o nowy sprzęt. Nasi uczniowie mają możliwość korzystania z 75 nowych tabletów.  Została zmodernizowana kotłownia oraz wstawionych 56 nowych okien.

   Pani Dyrektor przybliżyła działania profilaktyczne, prozdrowotne oraz naszą bogatą aktywność prospołeczną w środowisku lokalnym. W działania na wymienionych płaszczyznach aktywnie włączali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Dzień otwarty  zawsze jest również okazją do zaprezentowania twórczości artystycznej naszych uczniów.

W bieżącym roku Dzień Otwarty był szczególnym wydarzeniem, gdyż połączyliśmy go z uroczystym pasowaniem na Super Przedszkolaka naszych dzieci przedszkolnych.

To miłe wydarzenie uświetniły występy naszych dzieci oraz starszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje różnorodne talenty. Mieliśmy możliwość podziwiania gry na dzwonkach, bum bum rurkach, tańca indywidualnego i grupowego oraz popisów wokalnych. Szczególny aplauz widowni wzbudził pełen ekspresji, autorski taniec Jakuba.  

Zainteresowani rodzice oraz goście mieli możliwość obejrzenia naszej placówki i uczestniczenia w zajęciach otwartych.  Po doznaniach duchowych, przyszedł czas na atrakcje kulinarne i towarzyskie. W chwili przerwy można było  odwiedzić kawiarenkę, gdzie na gości czekały ciasta, ciasteczka, owoce, napoje. Wykorzystując słoneczną, ładną pogodę, na dziedzińcu szkoły zapłonął majowy grill. Podczas kiedy dzieci brały udział w zabawach na dworze, rodzice mieli możliwość poznania nauczycieli, wychowawców, oraz terapeutów.

 Dziękujemy wszystkim gościom za skorzystanie z naszego zaproszenia, wiele miłych słów oraz docenienie naszej codziennej pracy i osiągnięć uczniów.

      Urszula Kwaśnica – Zielińska

      Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.