Powróciliśmy śpiewająco!

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią – 17 maja 2022 r. powróciliśmy
w naszym Ośrodku do zmagań artystycznych w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…”.  Była to piąta edycja tego wydarzenia.

            Z ogromną przyjemnością  powitaliśmy przedstawicieli sześciu placówek, które przyjęły nasze zaproszenie. Przyjechali do nas soliści ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Ratajczaka w Rydzynie,  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Zespołu Szkół Specjalnych
z Oławy.

            W tym roku naszą placówkę reprezentowali: Bartosz Hecman- uczeń klasy III SP,
Jan Hływa- uczeń klasy V SP oraz Jakub Pacek- uczeń klasy I SPdP.

 Celami tego konkursu są: popularyzacja piosenek dziecięcych i młodzieżowych oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego współzawodnictwa. Ocenie podlegały walory głosowe uczestników, interpretacja utworów, muzykalność i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Justyna Dąbrowska – dyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Katarzyna Knihnicka- nauczycielka muzyki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz pani Joanna Dąbek – instruktor muzyki  w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu.

            Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w czterech kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych z klas I-III, następnie z klas IV- VIII.
W trzeciej kategorii na scenie pojawili się wykonawcy ze szkół branżowych, konkurs zakończyli uczniowie szkół przysposabiających do pracy.

Na rozgrzewkę, uczeń naszego Ośrodka Jakub Pacek, wykonał układ taneczny do piosenki „Tańcz, tańcz, tańcz”.

            Prezentacje wykonawców były różnorodne, podobnie jak tematyka piosenek. Usłyszeliśmy utwory liryczne, pogodne, ale też poruszające poważne tematy. Każdy uczestnik oczarował publiczność na swój sposób. Widownia i jury podziwiali nie tylko piękny śpiew, ale także interpretację utworu, żywiołowość wykonania,  ruch sceniczny, opanowanie języka obcego, współpracę z akompaniatorem. Niektóre występy zachwyciły każdym elementem
 i właśnie ci, młodzi artyści zostali nagrodzeni. Okazało się, że wybór jury konkursu, potwierdził burze braw, które było słychać  po występach nagrodzonych wykonawców.

Zwycięzcą konkursu w kategorii szkoła podstawowa klasa I-III został reprezentant naszego Ośrodka Bartosz Hecman, który zaśpiewał piosenkę pt. „Dni, których nie znamy”
z repertuaru Marka Grechuty. W  kategorii klas IV- VIII najlepsza okazała się  Karolina Pieniądz z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Trzebnicy, która wykonała utwór pt. „Bo świat to My”. W kategorii szkoły branżowe  zwycięzcą okazał się Kacper Esner ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie, który swoim wykonaniem, utworu z repertuaru Dawida Kwiatkowskiego pt. „Bez Ciebie”, urzekł zarówno jury jak i publiczność. W czwartej  kategorii  najlepsza okazała się Weronika Darmograj
z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, która wykonała utwór Eda Sheerana pt. „ Perfect”
w języku angielskim.  Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za  unikalne walory swych popisów wokalnych.   Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy  dyplomy oraz drobne upominki. Młodzi wykonawcy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Obok zdrowej rywalizacji imprezie towarzyszył uśmiech, radość i świetna zabawa.

            W przerwie konkursu na  wszystkich uczestników czekał pyszny i zdrowy posiłek, przygotowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem:  ZDROWE ŚNIADANIE.

Na pożegnanie wszyscy goście usłyszeli zaproszenie na kolejny już  VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „ Piosenka jest dobra na wszystko…”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorki konkursu pp. Izabela Matuszewska i Katarzyna Kowaluk serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom i ich opiekunom artystycznym za wspaniałą zabawę i wrażenia, a  publiczności za piękne dopingowanie artystów. Składają też wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej imprezy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.