Warsztaty czerpania papieru

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, 18 maja 2022 roku, wzięli udział
w warsztatach czerpania papieru w Krzelowie. Celem zajęć było promowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych uczniów i podniesienie wiedzy na temat recyklingu, a przede wszystkim praktyczna nauka czerpania papieru.

Dzieci w świeżo czerpanym papierze zatapiały wcześniej zebrane zioła i kwiaty. Powstałe w ten sposób papierowe cudeńka stanowią dekorację na jadalni szkolnej, zostaną  też wykorzystane  do wykonania laurek na Dzień Mamy.

Te innowacyjne warsztaty dla naszych uczniów okazały się niezwykle interesujące. Wszystkie prace wykonywali z dużym zaangażowaniem, wykazali się kreatywnością i zręcznością. Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Machlowiec  za zaproszenie do swojej pracowni.

Joanna Krukowska-Zdanowicz

Maria Wielogórska