Spektakl słowno – muzyczno – taneczny „UŚMIECH, PODAJ DALEJ”

W czwartek, 9 czerwca br., uczniowie zaprezentowali spektakl słowno – muzyczno – taneczny pod hasłem: „UŚMIECH, PODAJ DALEJ”.

W nawiązaniu do hasła tytułowego, stworzyli plakat, który podkreśla także znaczenie słów naszego patrona, Janusza Korczaka, „KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”.

 Artyści poprzez wiersz, taniec i piosenkę wskazali na wartość dobroci, koleżeństwa, życzliwości, przyjaźni oraz miłości w życiu człowieka.

Podczas realizowanego przedsięwzięcia artystycznego ogłoszone zostały także wyniki szkolnego konkursu na Życzliwka grupy przedszkolnej, grupy wychowawczej oraz klasy. Wyróżnieni zostali: Zofia Kokoszka, Julia Eckhardt, Klaudia Kaim, Maja Jastrzębska, Vanessa Giżycka, Konrad Cis,  Wiktoria Przybylak, Anna Grodecka, Piotr Drozdowski, Amelia Syplak, Wiktor Adamiec oraz Mateusz Zielony.

 Należy zauważyć, że Anna Grodecka, uczennica klasy VIII szkoły podstawowej, została mianowana na Życzliwka klasy, jak i grupy wychowawczej, a zatem jest już dyplomowanym Życzliwkiem!

Wyżej wymienione osoby otrzymały dyplomy oraz upominki i wstępują tym samym w szeregi Szkolnego Patrolu Życzliwości. Natomiast pozostałych uczestników obdarowano słodką przekąską. Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i uczniowie naszej placówki posiadają wiedzę oraz umiejętności, jak być życzliwym, które starają się stosować. Pamiętając, że uśmiech daje nie tylko radość, ale i siłę do przezwyciężania codziennych trudności, dlatego: uśmiechnij się, bo uśmiech swym blaskiem

opromienia życie!

Uczta artystyczna została zorganizowana z inicjatywy pedagog szkolnej Lidii Jędryczki we współpracy z Anetą Balcerzak i uczniami szkoły podstawowej,  branżowej szkoły oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

                                                                                                         Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.