Dzień Piłkarza

10 września został ustanowiony Dniem Piłkarza, na pamiątkę zdobycia złotego medalu przez reprezentację  Polski w piłce nożnej, prowadzoną przez Kazimierza Górskiego, w czasie XX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r.

Dostrzegając pasję, zaangażowanie i zainteresowanie piłką nożną uczniów, nauczyciele wychowania fizycznego z SOSW w Wąsoszu: Leszek Stuczyk, Adam Nowak, Marta Białobrzewska zorganizowali po raz kolejny Turniej Piłkarski „Dzień Piłkarza”. Odbył się on 27 września 2022 r. na boisku sportowym  „Orlik” w Wąsoszu, w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Sportu”.

Chętni uczniowie założyli stroje piłkarskie i zostały rozegrane mecze drużyn dziewcząt
i chłopców. Na boisku widać było determinację, chęć pokazania swoich umiejętności, radość ze sportowej rywalizacji i sporo dobrych akcji.

Wszyscy uczestnicy, po zakończonej rywalizacji sportowej, zostali poczęstowani bułką z kiełbaską oraz herbatą, by wzmocnić i zregenerować swe siły.

Dziękujemy sportowcom i publiczności za udział i dobrą zabawę, a pani Dyrektor oraz paniom kucharkom za  współpracę przy przygotowaniu poczęstunku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.