LIST OD PANA PREZYDENTA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”  pisała Wisława Szymborska. Dlatego warto czytać!!! Tak można podsumować nasz udział
w jedenastej edycji akcji „Narodowego Czytania”.

Wrześniowe spotkanie, przy czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, tradycyjnie przyniosło nam wiele czytelniczych wrażeń. Podobnie jak w ubiegłych latach teksty czytaliśmy w grupach, by każdy z uczniów mógł się włączyć w tę ogólnopolską akcję stosownie do swego wieku i możliwości.

            Młodsi uczniowie czytali i oglądali na ilustracjach balladę „Pani Twardowska”. Starsi   uczniowie i nauczyciele zmierzyli się z innymi utworami naszego wieszcza. Niektórzy czytając, ambitnie próbowali wczuwać się w emocje bohaterów, inni pokonywali swoją nieśmiałość  lub  mężnie mierzyli się z nieznanymi jeszcze literami.

 Nasze spotkanie z lekturą Adama Mickiewicza docenili po raz kolejny Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- DudąPan Prezydent skierował do nas list,
w którym podziękował za udział w „Narodowym Czytaniu 2022” organizatorom akcji
w naszym Ośrodku i wszystkim jej uczestnikom. Podarował także okolicznościowy,  ilustrowany egzemplarz „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza i wyraził nadzieję,  iż zachęci on do poznania innych  utworów autora. Jesteśmy dumni, że półka w naszej szkolnej bibliotece wypełnia się kolejnymi tomami okolicznościowych wydań wielkich dzieł literatury polskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.