Andrzejki w przedszkolu

30 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki.

Rozgrzewką do dobrej zabawy były pląsy i zabawy ruchowe w rytmach dziecięcego disco. Dzieci, przebrane w ulubione stroje, chętnie brały udział w proponowanych wróżbach.

Najpierw losowały karteczki z imionami lub zawodami. Akcesoria użyte we wróżbach były świetną okazją do poznania atrybutów popularnych zawodów. Przedszkolaki spontanicznie odegrały krótkie scenki „w sklepie” i „u fryzjera”, co sprawiło im mnóstwo frajdy. Z ciekawością obserwowały też wędrówkę butów do progu drzwi.

Kolejna wróżba- kolory zawierała wskazówki dotyczące codzienności i dzięki nim przedszkolaki utrwalały ważne normy i zasady. Ostatnia zabawa wywołała najwięcej emocji, bo polegała na przebijaniu balonów z wróżbą w środku. Radości i śmiechów było z tego co niemiara.

Na zakończenie dzieci otrzymały soczki i drobne słodkości.