Światowy Dzień Pluszowego Misia

Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś – doczekał się swojego święta. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania pierwszej maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Była to świetna okazja, by zorganizować integracyjne spotkanie dzieci przedszkolnych z najmłodszymi uczniami Ośrodka.

Tuż po wejściu do sali przedszkolnej dzieci zastały przy stolikach „misiowych gości” i w ich towarzystwie zjadły ze smakiem śniadanko. Potem zaczęła się wspólna zabawa, ubierając misie odpowiednio do stanu pogody, dzieci utrwalały nazwy części ciała i garderoby. Z zapałem układały misiowe puzzle i grały w memory, wytężając swoją uwagę i pamięć. Doskonaliły też sprawność manualną podczas wyklejania plasteliną brakujących elementów ilustracji.

Dzieci wybornie bawiły się w czasie zabaw ruchowych do piosenek z misiem w roli głównej. Bohater dnia pomagał pokonywać trudności w nawiązywaniu kontaktów, znosił bariery i zapewniał przyjazną atmosferę.

Te uśmiechnięte buźki z misiowej fotobudki i ze wspólnego zdjęcia najlepiej świadczą o atmosferze tego dnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.