Zajęcia z dogoterapii

W ramach realizacji zajęć dodatkowych, uzupełniających ofertę szkoły w projekcie „Ja też to potrafię – podniesienie kompetencji kluczowych uczniów niepełnosprawnych intelektualnie szansą
na odniesienie przez nich sukcesów edukacyjnych i życiowych”, uczniowie szkoły podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wzięli udział
w warsztatach z zakresu dogoterapii. 

Celem zajęć było dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamanie lęków w kontaktach z otoczeniem, stymulację rozwoju zmysłów i postrzegania, wzrost pewności siebie oraz poprawę komunikacji z innymi ludźmi.

Behawiorystka, która przybyła do placówki z pięcioma psami, zapewniła właściwy komfort pracy zarówno uczniom, jak i zwierzętom. Uczniowie podejmowali różne formy działań ruchowych w kontakcie z psami, naukę relaksacji w obecności czworonogów.

  Ponadto spotkanie było dobrą okazją do poznania zwyczajów i upodobań psów, porównania różnych ras  oraz przeprowadzenia ćwiczeń i zabaw sprawnościowych z elementami treningu ruchowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.