Pomagamy zwierzętom z Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Kundelek”

W naszej szkole od wielu lat organizowane są akcje, podczas których przybliżamy uczniom wiedzę, dotyczącą właściwego sposobu traktowania zwierząt. Tematyka ta realizowana jest podczas różnorodnych zajęć. Nauczyciele oraz zapraszane osoby informują, jak należy dbać o zwierzęta, porozumiewać się z nimi oraz uczą, jak w sposób prawidłowy i bezpieczny obchodzić się z nimi.

Nie jest nam też obojętny los bezdomnych czworonogów. W październiku i listopadzie nasza szkoła włączyła się do akcji pomocy zwierzętom z Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Kundelek”. 

Ludzie o dobrych sercach przynieśli  różnorodne dary w postaci: karm, przekąsek,  misek, smyczy oraz akcesoriów wykorzystywanych w hodowli psów i kotów.

Liczymy na to, iż te drobne gesty pojedynczych osób pomogą przetrwać zimę wąsoskim, bezdomnym zwierzakom. Jednocześnie przypominamy, iż akcja zbiórki darów trwa cały czas, zachęcając wszystkich do pomocy podopiecznym Stowarzyszenia „Kundelek”.

                                                                       Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.