Dzień Dinozaura w przedszkolu

Drugiego marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy nieoficjalne święto na cześć dinozaurów. Była to świetna okazja, by promować wiedzę na temat tych prehistorycznych stworzeń. Zorganizowano zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych stworzeń.

Największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły stać się paleontologami. Dysponując pędzelkami, lupami oraz ziemią i piaskiem kinetycznym, dzieci prowadziły „wykopaliska”, a ze znalezionych części układały szkielet dinozaura. Równie ciekawa okazała się zabawa z masą solną i odciskanie śladów, by po wyschnięciu powstały skamieliny.

Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych, takich jak: „Jesteśmy dinozaurami”, „Spacer dinozaurów”, „Dinozaur” oraz zajęć plastycznych związanych z tematyką zajęć.

Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

🦕Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji