Zwycięstwo w VII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym w Szczecinie

7 marca 2023 odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny w Szczecinie.

Branżową Szkołę I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu reprezentowali Kasia Kaim i Emil Dereń.

Kasia  i Emil  to duet idealny- są zwycięzcami tego konkursu.

Ostatni udział w konkursie zakończył się zdobyciem 2. miejsca, jednak tym razem nasi reprezentanci byli niepokonani. Nie przeszkodziła im długa podróż i kiepskie warunki pogodowe. Najlepiej z 12 uczestniczących w konkursie zespołów rozwiązali 25 zadań z treścią w ciągu 70 minut.

Tematyka zadań oscylowała wokół spraw domowych. Trzeba było wykazać się znajomością finansów domowych (płatność rachunków, obliczanie kosztów kredytu) oraz umiejętnością przeprowadzania remontów – obliczanie wartości faktury i ilości materiałów budowlanych  potrzebnych do wykonania określonych prac. Zadania były bardzo ciekawe, ale trudne- zdjęcia arkusza konkursowego znajdują się w fotorelacji.

Jesteśmy dumni z wygranej.

Wiesława Stuczyk