Powitanie Wiosny

We wtorkowe popołudnie, 21 marca, wychowankowie grup wychowawczych razem ze swoimi wychowawcami radośnie obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary”, jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21.

Dzień ten wykorzystaliśmy więc w różnoraki sposób. Najpierw wszyscy wychowankowie otrzymali skarpetkowe kolorowanki, następnie usiedliśmy do wspólnego zdjęcia ukazującego naszą wspólną solidarność i tolerancję dla wszystkich z zespołem Downa.

Druga część popołudnia związana była z Pierwszym Dniem Wiosny – wychowankowie łamali głowy na wiosennych łamigłówkach i quizach. Ponadto  wykazywali się wiedzą na temat: kwiatów pod ochroną, zwierząt, które budzą się ze snu zimowego, ptaków przylatujących do nas na wiosnę, po czym razem wycinaliśmy elementy wiosennej dekoracji, której zwieńczeniem był piękny wiosenny plakat.

Na zakończenie, w dobrych nastrojach wspólnie udaliśmy się do kącika gospodarstwa domowego i zabraliśmy się za przygotowanie słodkiego poczęstunku w postaci muffinek.

WITAJ WIOSNO! J

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.