Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubinie

Dnia 16.05.2023r. klasa  IV – VII odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubinie. Wycieczka zrealizowana została w ramach projektu unijnego „Ja też to potrafię – podniesienie kompetencji kluczowych uczniów niepełnosprawnych intelektualnie szansą na odniesienie przez nich sukcesów edukacyjnych i życiowych.”

Celem wycieczki było wdrażanie oddziaływań terapeutycznych opierających się na dobroczynnym, leczniczym wpływie zwierząt na zdrowie i samopoczucie uczniów, rozwój zainteresowań przyrodą. Kontakt ze zwierzętami wzmacnia pewność siebie, niweluje zachowania nadpobudliwe i nerwowe, pokonuje nieśmiałość oraz przeciwdziała wycofaniu społecznemu.

Wycieczka była bardzo udana. Odwiedziliśmy zwierzęta mieszkające w mini ogrodzie zoologicznym, mieliśmy też możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z większością z nich.  Pospacerowaliśmy  szlakiem dinozaurów, ich wielkość zrobiła  na nas duże wrażenie.

Obowiązkowym punktem wycieczki była też wizyta w McDonaldzie w galerii.

To nasza druga, bardzo udana, wiosenna wycieczka. Mieliśmy możliwość poznania życia różnorodnych zwierząt i spędzenia czasu w środowisku naturalnym, co było miłą odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych.

                                                                                                               Liliana Barwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.